She was there

Gdzie zjeść na Gran Canarii?

GRAN CANARIA / Hiszpania | 4 września 2022
Gran Canaria tapas

Gran Canaria kulinarnie to idealne połączenie wyspiarskich klimatów – ryb i owoców morza oraz tego, co w Hiszpanii kochamy najbardziej – fantazyjnych tapas z wyborną jamon iberico i szeroką gamą aromatycznych quesos. Oprócz tego lokalna kuchnia serwuje swoje flagowe dania jak papas arrugadas, czyli pomarszczone ziemniaczki, najczęściej w towarzystwie sosu mojo rojo i mojo verde, a więc w jego czerwonym (pikantniejszym) i zielonym (na bazie kolendry) wydaniu. Dania są świeże, smaczne, co najważniejsze podawane z niezwykłą serdecznością. Dla pełnego ukontentowania kubków smakowych na restauracyjnych stołach pojawiają się także produkty płynne – od białych i owocowych win, przez lekki chmielowy Tropical, po słynny lokalny rum Arehucas.  Gdzie zjeść na Gran Canarii? Poniżej kilka sprawdzonych restauracji na wyspie.

Las Palmas de Gran Canaria – restauracje

Stolica restauracjami stoi. Bezlik ciekawych miejsc oferuje stare miasto – tu zjemy oryginalnie w klimatycznym otoczeniu kanaryjskiej zabudowy. Bardziej oficjalna otoczka towarzyszy restauracjom znajdującym się przy promenadzie. Przewaga białych obrusów, uzupełniona widokiem i szumem fal to z kolei idealne ukoronowanie wakacji na wyspie. Kiedy jednak wróci tęsknota za hiszpańską tradycją, za małymi knajpkami serwującymi pergaminowe plastry szynki, wyborne sery i wina, najlepiej bez karty menu, wtedy należy oddalić się od głównych promenad i ulic. Zanurkować w siatkę małych uliczek i szukać miejsc niedużych, najlepiej jak najmniejszych, ale obleganych przez lokalnych gości. Tam zawsze nakarmią najlepiej, od serca i z troską, a i porozmawiać jeszcze można w miłej atmosferze. Poniżej sprawdzone punkty na kulinarnej mapie Las Palmas.

Las Palmas – restauracje na starym mieście

Restauracja Los 5 Sentidos

Adres: Calle Armas N 13

Klimatyczna restauracja z oryginalnym sznytem – zarówno w wystroju, jak i samej kuchni. Rewelacyjne połączenie tradycji z nowoczesnością, podbite innowacyjnymi pomysłami na lokalny produkt. Smaki skomponowane w punkt, nieoczywiste, cieszące oko przepięknymi kompozycjami. Dbałość o klienta i nieformalna atmosfera dają Los 5 Sentidos soczystą i smakowitą piątkę z plusem. Polecam rewelacyjne carpaccio z krewetek z mrożonym foie gras.

Las Palmas – restauracje przy promenadzie plaży Las Canteras

La Quilla
Playa de Las Canteras,
Adres: Calle Dr. Grau Bassas 58

Miejsce z pięknymi widokami – na ocean i serwowane jedzenie. Restauracja specjalizuje się w rybach i owocach morza, ale zasada dobrej kuchni sprawdza się w postaci każdego dania. Tak właśnie jest w przypadku La Quilla. Nastrojowa atmosfera i świetna obsługa doskonale uzupełniają pyszne menu.

Okolica plaży Las Canteras

La Bellota Extremeña
Adres: Calle Luis Morote

Stara, dobra Hiszpania. Niewielka knajpka, przy jednej z ulic prowadzących na plażową promenadę. Centralne miejsce zajmuje lada z wachlarzem różnorodnych serów oraz wiszących nad nią potężnych szynek. Za nią zwinnie krzątający się właściciel w wersji „człowiek orkiestra” – przywita, usadzi, przyjmie zamówienie, z niesamowitym oddaniem je przygotuje, aby finalnie zaserwować talerze pełne smakołyków i życzyć smacznego. Knajpa bazuje na dobrym, lokalnym produkcie. Tu liczy się jakość i idącą z nią w parze prostota. Familijny vibe i serdeczność obsługi podlane rewelacyjnym winem – Hiszpania, dla której wracamy!

Pozostałe restauracje na Gran Canarii

Restauracja w jaskini – wąwóz Guayadeque

Bar Restaurante Guayadeque

W malowniczym otoczeniu wąwozu Guayadeque, w sąsiedztwie hobbitowych, wyśnionych ogródków wyłania się niesamowita restauracja umieszczona w jaskini. Prostota i charakterystyczny przyjemny chłód otoczenia w środku, ale także malowniczo umiejscowione stoliki na zewnątrz z ogromnym grillem i widokiem na zielone wzgórza to dopiero połowa sukcesu. Restauracja serwuje typowo lokalne, proste dania, za to niezwykle smaczne i spójne z otoczeniem. W weekendy tłumnie oblegana przez lokalnych gości z całymi rodzinami, co jest ostatecznie najlepszą rekomendacją dla serwowanej tu kuchni.

Puerto de las Nieves

Malownicze miasteczko z portem serwującym pyszne ryby i niesamowite widoki. Warto wybrać jedną z położonych tam restauracji i po prostu zamówić świeżą rybę dnia.

Więcej na temat Gran Canarii znajdziesz w artykułach Las Palmas de Gran Canaria – zwiedzanie i atrakcje stolicy wyspy oraz Gran Canaria – co warto zobaczyć. Plan zwiedzania wyspy„.

Sprawdź inne wpisy: