She was there

Wielkopolska na weekend – Lawendowe Zdroje Pakszyn

Poznań / Miejsca / Wielkopolska na weekend | 2 sierpnia 2023
Lawendowe Zdroje

Zawsze chciałam zobaczyć kwitnące pola lawendy. To fioletowe morze kwiatów, falujących w rytmie wiatru. Nigdy jednak nie mogłam znaleźć się w odpowiednim czasie i miejscu, aby zrealizować to małe marzenie. Aż do dzisiaj!

Lawendowe Zdroje – jedna z większych plantacji lawendy w Polsce

W miejscowości Pakszyn pod wielkopolskim Czerniejewem znajdują się Lawendowe Zdroje. Plantacja działa od 2012 roku, zajmuje powierzchnię 1,5 ha i liczy około 20 tysięcy sadzonek, będąc jedną z większych plantacji lawendy w Polsce.

Lawendowe Zdroje

Nie tylko lawenda…

Oprócz oczywistych walorów wizualnych i sesji fotograficznych, Lawendowe Zdroje oferują także infrastrukturę, która prezentuje tajniki pozyskiwania olejków lawendowych, a przede wszystkim poi i karmi swoich gości.

W klimatycznej kawiarence odwiedzający mogą napić się kawy lub lemoniady – oczywiście lawendowej oraz spróbować lodów o smaku lawendy (a te są naprawdę pyszne!).

Lawendowe Zdroje

Lawenda, czyli zdrowy balans w głowie

Pola lawendy robią niesamowite, kojące wrażenie. Nad kwiatami unoszą się pszczoły i motyle, które nie robią sobie bynajmniej nic z buszujących dookoła turystów. Sielanka. Lawendowa. Polecam – dla walorów wizualnych i zdrowego balansu w głowie!

I tu uwaga! Ta niezwykła okazja trafia się wyłącznie raz w roku – lawenda kwitnie w czerwcu i lipcu.

Lawendowe Zdroje

Informacje praktyczne:

Lawendowe Zdroje
Pakszyn 62
62-250 Czerniejewo

Inne propozycje spędzenia weekendu w Wielkopolsce znajdziesz tutaj.

Sprawdź inne wpisy: