She was there

Dębki nieoczywiste – spływ kajakowy rzeką Piaśnicą do Bałtyku

Pomorze / Miejsca / Polska | 2 sierpnia 2023
Piaśnica

Cisza i relaks latem nad polskim morzem? Blisko natury, z daleka od tłumów? Im bardziej niemożliwe, tym bardziej kuszące! Coraz częściej i my uciekamy od miejskich tłumów (choć miasto uwielbiam cały czas), utartych szlaków, hałasu i plastikowej komercji.

Spływ inny niż wszystkie

Tym sposobem trafiliśmy na niesamowity spływ kajakowy, skrzyknięty przez moją serdeczną przyjaciółkę Katarzynę Lewańską -Tukaj, która posiada wyjątkowy talent w wyszukiwaniu miejsc i ludzi nieoczywistych.

Był to bowiem spływ oryginalny, bo w przeźroczystych kajakach. Do tego ciekawa trasa, która rozpoczyna się przy jazie na jeziorze Żarnowieckim, prowadzi rzeką Piaśnicą na granicy Rezerwatu Piaśnickie Łąki, by zakończyć swój tor ujściem w Bałtyku, na plaży w Dębkach.

przeźroczyste kajaki

Rzeka Piaśnica

Rzeka wije się leniwie ukwieconym dnem, labiryntami z trzcin, zaprasza do odpoczynku pod żyrandolami drzew w leśnych zatoczkach. Jest cicho, zielono, sielsko.

spływ kajakowy Dębki

Finisz w Bałtyku

Na finiszu samotna żegluga urozmaicona zostaje mijanymi przystaniami kajakowymi z barami serwującymi chłodne piwo prosto do kajaków oraz iście królewskim wpłynięciem do Bałtyku, prosto na „dębkowej” plaży. A po zejściu z pływadełek – ognisko w pięknych okolicznościach natury!

Dębki
Dębki

Wrażenia – niezapomniane. Kajaki – bezpieczne (bo z komorami wypornościowymi). Towarzystwo – na medal.

Dębki

Info praktyczne:

Organizator: Przeźroczyste kajaki Dębki – 2023

Start: ujście rzeki z j. Żarnowieckiego

Finisz: Dębki

Długość trasy: 7 km

Czas spływu: 2/2,5 h

Poziom trudności: bardzo łatwy

Sprawdź inne wpisy: