She was there

Cuda w Kenii – restauracja w skale

Kenia | 20 października 2021
Kenia restauracja w skale

Kenia to równoległe światy. Kiedy na ulicach toczy się bieda i kurz, w prominentnych kuchniach gotują się homary i smażą delikatne steki. Oprócz doznań smakowych, restauracje oferują miejsca nieoczywiste. Jednym z nich jest Ali Barbour’s Cave Restaurant, restauracja umieszczona w głębi jaskini.

Ukryte miejsca

Wieczór. Bus zamaszyście zjeżdża z głównej trasy, jedziemy drogą bez drogi, dookoła ciemny busz.  Podekscytowani docieramy na miejsce. Schodzimy w dół – wyżłobione w skale betonowe schody prowadzą do klimatycznego lounge bar’u. W oczekiwaniu na swoją kolej mościmy się wygodnie na stylowej kanapie z baldachimem. Barman żongluje bogatą selekcją trunków, z głośników sączy się rzęsisty smooth jazz. Trudno uwierzyć, że znajdujemy się w jaskini, 10 metrów pod ziemią.

Restauracja w skale

Sala z niebiańskim sufitem

To dopiero preludium – kelner prowadzi nas na główną salę. Pomieszczenie skąpane jest w złotej poświacie, w skalnych żłobieniach tlą się żółte lampy, na białych obrusach brylują stylowe świeczniki. Klimatyczna gra świateł miesza się z otwartym sklepieniem, nad nami gwiaździste niebo. Dzieje się magia. Obsługa płynie bezszelestnie między stolikami. Białe rękawiczki serwują międzynarodowy twist w nowoczesnym wydaniu. Wzbogacone nietuzinkowymi smakami dania seafood, rozpływające się w ustach steki, delikatne desery. Wszystko dopracowane do perfekcji.  

Wszystko jest możliwe

Prosimy o spotkanie z szefem kuchni. Po kilku minutach oczekiwania pojawia się kobieta w białym fartuchu i kucharskiej czapce. Jest zmieszana, a przede wszystkim zaskoczona. Rzadko wychodzi do gości. Dziękujemy za pyszną kolację, zachwalamy potrawy. Kobieta uśmiecha się skromnie, nieśmiało przyjmuje wyrazy uznania. W Kenii kobieta rzadko jest szefem – w restauracyjnej kuchni czy poza nią. A jednak – restauracja w skale pokazuje, że wszystko jest możliwe.   

Kenia restauracja w skale

ALI BARBOUR’S CAVE RESTAURANT – INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Ali Barbour’s Cave Restaurant

Adres: Diani Beach Road (obok Forty Thieves Beach Bar i Flamboyant Boutique Hotel)

Rezerwacja:     

Rezerwacja przez stronę restauracji (https://www.alibarbours.com) lub za pośrednictwem recepcji hotelu, w którym mieszkamy.

Transfer:           

Restauracja oferuje darmowy transfer do oraz z restauracji dla gości wszystkich hoteli usytuowanych wzdłuż Diani Beach.

Więcej na temat Kenii znajdziesz w artykułach „Kenia. Egzotyczna bieda”Jumbo! Ludzie w Kenii”, „Kenijskie szkoły – poza szlakiem”.

Sprawdź inne wpisy: