She was there

Bydgoszcz – gdzie zjeść? Polecane restauracje w Bydgoszczy

Polska | 31 października 2023
Bydgoszcz

Bydgoszcz to miasto nad rzeką, miasto z niezwykłym potencjałem. I należy przyznać, że potencjał ten w pełni wykorzystuje. Zarówno w murach starego miasta, jak i wzdłuż wodnego szlaku brylują mniejsze i większe restauracje, urocze knajpki i oryginalne bary. Oprócz względów estetycznych miasto karmi i poi bardzo dobrze. Tu serwuje się kuchnię różnorodną, nowoczesną i tradycyjną, ale zawsze wyborną. Są innowacyjne koncepty, jest dbałość o szczegóły i świeżość spojrzenia na gastronomię. Jest w czym wybierać.

Warzelnia Piwa Bydgoszcz

Bydgoszcz słynęła z wyrobu piwa. Obecnie piwne tradycje godnie kultywuje Regionalna Warzelnia Piwa. Ulokowana nad Młynówką, w malowniczej Wenecji Bydgoskiej, poi i karmi z pięknymi widokami na rzekę.

Warzelnia produkuje cztery rodzaje złotego trunku. Każdy jeden jest unikatowy smakowo (dla wielbicieli słodszych klimatów polecam „Wiewióra” z wyraźnym aromatem orzechów laskowych). Dla niezdecydowanych lokal przygotował zestaw degustacyjny, składający się z czterech małych piwek.

Warzelnia to nie tylko pub, ale także dobra restauracja. Lokal podzielił obecnie przestrzeń dla osób chcących napić się piwa oraz tych, którzy chcą spróbować także kuchni.

A kuchnia nie byle jaka i do tego wszechstronna, z zachowaną na szczęście dozą rozsądku. Wybierać więc możemy między kuchnią europejską i …indyjską. Wszystko smakowo spisuje się bardzo dobrze. Do tego aromatyczne, lokalne piwo z tradycją i arcyromantycznym widokiem! Czego chcieć więcej?!

Warzelnia Piwa Bydgoszcz
ul. Poznańska 8 (wejście także od strony rzeki)

Landschaft

To jedna z najlepszych kawiarni w Polsce. Landschaft został doceniony przez przez twórców przewodnika Coffee Spots Polska”. Kawiarnia przenosi nas w klimat lat 60., design dopracowany jest w najmniejszym szczególe. Zza szklanej lady kuszą pistacjowe eklery, cynamonki i rogale. Ukoronowaniem jest jednak kawa – pachnąca i z kofeinowym przytupem. Można więc nasycić się tutaj estetycznie, jak i smakowo.

Kawiarnia mieści się w okolicach ulicy Gdańskiej, w jednej z pięknych kamienic.

Landschaft
ul. Gimnazjalna

Restauracja Luizjana

Klimat Nowego Orleanu w Bydgoszczy? Owszem! Restauracja Luizjana specjalizuje się w daniach kuchni kreolskiej. Kurczak po karaibsku w sosie kokosowym lub kolorowa Jambalaya dostarczą nowych doznań smakowych. A wiadomo – horyzonty kulinarne rozwijać trzeba!

Restauracja Luizjana
ul. Długa 27
Luizjana  Bydgoszcz

Apteka Restauracja & Koktajlbar

Slogan lokalu głosi– „leczymy nastroje i koimy podniebienia”. Hasło niezwykle trafne i konsekwentne zarówno w serwowanych trunkach, daniach, jak i wystroju.

Apteka z nazwą ma wiele wspólnego. Aranżacja lokalu nawiązuje do aptekarskiej lady i aptekarskiego wyposażenia. Gustownie, nowocześnie, oryginalnie. Na tym jednak się nie kończy. Wszelkie trunki podawane są bowiem w specyficznych menzurkach, które, niezależnie od swej zawartości, leczyć wszakże muszą.

Miejsce o wszechstronnym „zastosowaniu”: na pyszne jedzenie, piwo, wino, jak i fancy koktajl ze znajomymi.

Apteka Restauracja & Koktajlbar
ul. Niedźwiedzia 11
Bydgoszcz

Sprawdź inne wpisy: